Okulary to niezbędny gadżet każdego krótkowidza i dalekowidza. Do czytania, do oglądania filmów a w większości przypadków do normalnego funkcjonowania. Bo Świat warto widzieć w nieskalanej ostrości, nieważne jak bardzo czasami wydaje się ponury.

No ale po co kobiecie okulary szpiegowskie? Wbrew pozorom nie tylko do szukania dowodów na niewierność męża, chociaż i takie zastosowanie jest jak najbardziej w porządku. Nawet jest wskazane, pod warunkiem, że nie jesteśmy chorobliwie podejrzliwe i zazdrosne, bo wtedy to trzeba iść do specjalisty, inaczej nic nam nie pomoże.

*

Warto wiedzieć, że okulary szpiegowskie przydają się w każdym związku. Kłócicie się, padają ostre słowa, których znaczenia nawet możecie nie znać. W pewnym momencie Twój facet mówi do Ciebie, że ma Cię dość.

– O nie, hola! Masz mnie dość? Ok, to ja idę, więcej mnie nie zobaczysz! 

Po godzinie wchodzi zdziwiony do pokoju (myślał, że już zapomniałaś):

– No i o co ty teraz jesteś zła?
– Powiedziałeś, że masz mnie dość, to sobie poszłam!
– Wcale tak nie powiedziałem! Znowu coś sobie wymyśliłaś!

I ty w tym momencie podłączasz okulary szpiegowskie do komputera i jednym kliknięciem odpalasz nagrany filmik. Jego mina jest bezcenna, dokładnie jak te wszystkie rzeczy, za które nie zapłacisz kartą MasterCard.

Wygrałaś!

Obiecał, że naprawi kran? Wkręci żarówkę lub wróci przed północą i obejrzy z Tobą odcinek serialu na Netflixie? Teraz masz na to dowody i wcale nie jest tak, że się przesłyszałaś. O nie, nie tym razem kochanie!

*

Okulary szpiegowskie to świetny gadżet do robienia selfie bez użycia telefonu.

Wystarczy że podejdziesz do lustra, zrobisz dzióbek (albo i nie) i dotkniesz niewielkiego przycisku znajdującego się z boku okularów. Selfie w lustrze bez telefonu? Czemu nie? Nie ma rzeczy niemożliwych — teraz rozumiesz te słowa.

*

Kiedy koleżanka mówi Ci, że już nigdy nie wróci do swojego chłopaka, możesz bez problemu nagrać te słowa i przypomnieć jej o tym, kiedy spotkasz ich znowu na mieście wtulonych do siebie jakby było co najmniej dwadzieścia na minusie.

-Olka, przecież mówiłaś, że to już DEFINITYWNY KONIEC!
-Ja? Nigdy tak nie powiedziałam.

I tutaj włączasz jej filmik, na którym wyraźnie mówi, że zaczyna nowe, wspaniałe życie i dość już tych wszystkich łez, jej wylanych łez.

Spokojnie, to tylko żarty. Nikt nie każe Ci tak robić, ale zawsze możesz zaryzykować :).

 

Okulary szpiegowskie to gadżet, który powinien znaleźć się gdzieś w damskiej torebce pomiędzy czerwoną szminką a chusteczkami higienicznymi. W końcu nigdy nie wiemy, kiedy wzruszymy się do łez lub kiedy będziemy musiały nagrać ważne chwile w naszym życiu, takie jak np. obietnice męża. 

*Dla niektórych to tylko okulary, ale dla kobiet to tajna broń, którą można kupić już za ok. 80 zł!